Moskova

Moskova

8 Temmuz 2010 Perşembe

Tren çatısında seyahat

Moskova yakınlarındaki şehirlere giden ve bu şehirlerden Moskova’ya çalışmaya gelenlerin kullandığı banliyö trenlerindeki durum tam bir kaos halini aldı.

Özellikle Gorkovskoye yönüne giden bazı banliyö trenlerinin iptal edilmesi ve trenlerin gecikmesiyle beraber yolcuların beklediği istasyonlarda büyük yoğunluk ve yığılmalar yaşandı.

Trene binmekten başka yolu olmayan yolculardan birkaçı ise, trenin içi tıklım tıklım dolunca çareyi çatıya çıkmakta veya vagonların arasına girmekte buldu. Görenleri adeta hayrete çeviren durum görgü şahitleri tarafından kameraya çekildi.

Öte yandan, Moskova Demiryolları İşletmeciliği tarafından yapılan bir açıklamada, durumun kontrol altında olduğu, trenlerin çatısına çıkmanın ölüm tehlikesi yarattığı, yolcuların çatıya çıkmamaları ve hayatlarını tehlikeye atmamaları tavsiyesinde bulunuldu.

Kaynak : http://www.gazetem.ru/tur/news/Yerel?id=2892

1 yorum:

 1. Moskova'ya gitmeden önce yapılması gerekenler
  Sevgili arkadaşlar gideceğiniz ve göreceğiniz ender güzellikteki sanat ve tarihin buluştuğu yer Moskova
  kendine munasır hoş bir yer. gidecek arkadaşlara 2 tavsiyem var bunlardan birincisi otel konusunda
  sakın arkadaşlar otel rezervasyonu yapmayın yaptıysanızda iptal edin studyo tarzı 1+1 yada 2+1 biçiminde evler var günlüğü 45 usd başlıyor.
  şehir merkezine olan yakınlığa göre fiyatları artmaktadır otele göre çok daha uyguna kalabilirsiniz.
  diğer konu ise uçak bileti alma konusunda hep kafamız karışır. sebebi ise fiyatlar arasında çok fiyat farkları bulunmaktadır eger istanbulda yaşıyorsanız aksaray daki seyahat acentalarından Moskova ve hatta tüm eski doğu bloku ülkelerin
  uçak biletini ucuza alabilirsiniz ve birde kesinlikle uçak biletini son haftaya bırakmayın mümkunse en az 1 öncesinden rezervasyon yapiın. istanbul dışındaki arkadaşlara da 2 web sitesi öneriyorum
  1- http://www.packagetoursturkey.com
  2- http://www.touroperatoristanbul.com
  bu firmadan yuzde 10-15 indirimli uçak bileti bulabirsiniz.

  saygılarımla

  YanıtlaSil