Moskova

Moskova

6 Ocak 2018 Cumartesi

Rusya'nın saklı güzellikleri: Ünlülerin gözüyle, "görülmesi gereken yerler"Rusya'da son yıllarda "iç turizm" gittikçe artan bir ilgiye mazhar oldu, oluyor... Ekonomik krizin yurtdışına gidişi zorlaştırmasıyla başlayan trend, Rusların kendi memleketlerini keşfettikçe artan ilgisi ile daha da yaygınlaştı. Muhakkak yıl görülmesi gereken yerler neler? Rusya'nın büyük coğrafyasının az bilinen güzellikleri nereler? Kommersant gazetesi, Rusya'nın önde gelen politikacılarına, iş dünyası temsilcilerine ve kültür-sanat insanlarına 2018 gezi listelerini sordu. Rusya'nın yanı sıra, dünyada da bu yıl tatil için önerilen yerleri listeledi:
 
Başbakan yardımcısı Arkadi Dvorkoviç: Dünya şampiyonasının düzenleneceği stadyumlar, Skolkovo'daki lise ve Taganrog'da Çehov'la ilgili yerler.

Sayıştay Başkanı Tatyana Golikova: Altay, Baykal, Kamçatka.

Vladimir Putin'in iş dünyası ombudsmanı Boris Titov: Kırım'daki Abrau Gölü ve Dyurso Köyü ve buradaki şampanya fabrikası.

Fosargo Yönetim Kurulu Başkanı Andrey Guryev: Hibini Dağları ve burada kurulu kayak tesisi. Ded Moroz'un memleketi Veliki Ustyug ve eşsiz mimarisi. Singapur.

Severstal Genel Direktörü Aleksandr Şevelev: Vologda ve Çerepovets. Vologda kremlini , Kirillo-Belozerski Manastırı ve metalurji müzesi görmeye değer yerler arasında.

Film yönetmeni Aleksey Uçitel: Moskova'dak Rus empresyonizmi müzesi. Nureyev Balesi. Meyerhold Merkezi'nde sahnelenen Solneçnaya Liniya (Güneş Hattı) oyunu.

M.Video Yönetim Kurulu Başkanı Said Gutseriyev: Meşhur kaplıca şehri Kislovodsk. Londra. Moskova.

Boeing Rusya Temsilcisi Sergey Kravçenko: Skolkovo'daki Boeing Merkezi. Korfu adası.

Eczane zinciri Rigla'nın genel direktörü Aleksandr Filippov: Kamçatka'daki gayzerler vadisi, Baykal Gölü ve Moskova'daki 42 numaralı sığınak.

Satranç büyük ustası Sergey Karyakin: Troitsa-Sergiyev Manastırı, Tretyakov Galerisi, Louvre.

Eğitim ve Bilim Bakan Yardımcısı Grigori Trubnikov: Altay, Baykal, Kırım.


Rusya Bankaları Birliği Başkanı Garegin Tosunyan: Dünyanın en eski şehirlerinden olan Erivan. Misafirperver Ufa. Hırvatistan'ın bütün şehirleri.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder